Najczęstsze pytania

Jak dodać aukcje do mojego konta, by móc je obserwować?

Obserwowanie aukcji jest jedną z praktycznych funkcjonalności serwisu aukcyjnego VB Leasing, dostępną dla zarejestrowanych i pozytywnie zweryfikowanych Użytkowników aukcji. Aby rozpocząć obserwowanie interesującej Cię aukcji, zaloguj się do serwisu, a następnie w aukcji przedstawiającej wybrany przedmiot, kliknij opcję „Obserwuj”. Od tej chwili możesz obserwować wybrane aukcje na poziomie „Moje konto”, w zakładce „Obserwowane”.

Jak rozpocząć korzystanie z serwisu?

Aby rozpocząć korzystanie ze wszystkich funkcjonalności serwisu aukcyjnego VB Leasing, wystarczy zarejestrować się, czyli utworzyć swoje konto. W tym celu wybierz przycisk „Rejestracja” (znajdziesz go w górnym prawym rogu strony) i w trzech krokach wypełnij poszczególne pola formularza rejestracyjnego, uzupełniając go o rzeczywiste dane osobowe. Jeśli masz wątpliwości, jak uzupełnić formularz, przeczytaj wskazówki, które możesz wyświetlić przy poszczególnych polach. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, kliknij w link rejestracyjny, który otrzymasz na wskazany w procesie rejestracji adres e-mail. Z uwagi na bezpieczeństwo naszych Klientów i rzetelność serwisu, każde nowe konto Użytkownika jest weryfikowane przez administratorów (nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od daty aktywacji otrzymanego e-mailem linku rejestracyjnego). System wprowadzania danych osobowych jest w pełni zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. Adres e-mail, który wskażesz w procesie rejestracji, będzie także wykorzystywany podczas logowania do internetowego serwisu aukcyjnego VB Leasing. Dzięki rejestracji uzyskasz dostęp do pełnej funkcjonalności serwisu, w tym do składania ofert i licytacji.

Jak zalogować się w serwisie?
Aby zalogować się w serwisie aukcyjnym VB Leasing, należy wcześniej ukończyć proces rejestracji i pozytywnej weryfikacji konta przez administratora systemu. Jeśli już jesteś zarejestrowanym Użytkownikiem i chcesz się zalogować, wybierz przycisk „Logowanie” (znajdziesz go w górnym prawym rogu strony). Następnie wpisz adres e-mail, który wskazałeś w procesie rejestracji oraz hasło.
Jak licytować przedmiot?

Licytowanie przedmiotu jest kolejną funkcjonalnością serwisu aukcyjnego VB Leasing, dostępną dla zarejestrowanych i pozytywnie zweryfikowanych Użytkowników aukcji. Aby rozpocząć licytowanie interesującego Cię przedmiotu, zaloguj się do serwisu, a następnie weź udział w wybranej aukcji „Licytuj” lub „Kup teraz”. Jeżeli przedmiot jest sprzedawany w opcji „Kup teraz”, masz też możliwość negocjacji ceny zakupu, korzystając z opcji „Negocjuj cenę”.

Gdzie można poznać zasady funkcjonowania serwisu i uczestnictwa w aukcjach?

Szczegółowo opisane zasady funkcjonowania serwisu aukcyjnego VB Leasing i uczestnictwa w aukcjach znajdziesz w Regulaminie, dostępnym na stronie aukcje.ideagetin.pl/regulamin

W jaki sposób system aukcyjny weryfikuje moment złożenia oferty w aukcji?

Moment złożenia oferty, poprzez kliknięcie w przycisk "Licytuj", zapisywany jest zgodnie z bieżącym czasem serwera, na którym znajduje się portal aukcyjny VB Leasing.

Czy muszę otrzymać odpowiedź na moją ofertę?

Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi tylko na te oferty zakupu środków, którymi jesteśmy zainteresowani.

Jak działa BestSELLER?

BestSELLER jest odpłatną usługą pośrednictwa sprzedaży środków trwałych, zwłaszcza ciągników siodłowych, naczep i maszyn budowlanych. Właściciel lub Użytkownik przedmiotów może sprzedać je za pośrednictwem platformy aukcyjnej VB Leasing. W tym celu, za pośrednictwem zespółu Sprzedaży Poleasingowej VB Leasing, zawiera stosowną umowę pośrednictwa. Jak to działa? W pierwszym etapie, po dostarczeniu przedmiotu do Centrum Sprzedaży Poleasingowej, zlecona zostanie wycena jego wartości rynkowej. Wycena ta wykonana jest przez niezależnych rzeczoznawców. Następnie, po wniesieniu należnej kaucji w wysokości określonej w umowie pośrednictwa, pracownicy Departamentu Sprzedaży Poleasingowej VB Leasing, rozpoczynają sprzedaż. Przede wszystkim, wystawią przedmiot za uzgodnioną ze zleceniodawcą kwotę, na okres 3 miesięcy, w serwisie aukcyjnym VB Leasing i w innych portalach sprzedażowych. Jeżeli przedmiot nie zostanie sprzedany, istnieje możliwość przedłużenia umowy na kolejne 3 miesiące. Dzięki ofercie BestSELLER przedsiębiorca może skorzystać z wieloletniego doświadczenia pracowników Idea Getin Leasing w sprzedaży używanych środków trwałych, oszczędza swój czas na ekspozycję sprzętu i nie musi samodzielnie organizować przestrzeni magazynowych. Platforma aukcje.vbleasing.pl skupia ponad 30 tysięcy zarejestrowanych Użytkowników i cieszy się dużą popularnością w sieci – ponad 700 tysięcy odsłon miesięcznie.  

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać finansowanie danego środka?

Na wniosek Nabywcy, któremu udzielono przybicia, na niektóre wylicytowane przedmioty możliwe jest zawarcie z VB Leasing lub inną instytucją finansową umowy leasingu, kredytu lub pożyczki. Warunkami koniecznymi zawarcia umowy o finansowanie zakupu są: wpłata prowizji za udział w aukcji przez Nabywcę w określonej na fakturze pro forma wysokości, w terminie 3 dni roboczych od chwili otrzymania faktury pro forma, spełnienie przez Nabywcę ruchomości oraz przedmiot finansowania wymogów określonych w procedurach zawierania umów tego rodzaju, stawianych przez VB Leasing lub inną instytucję finansującą.

Czym musi charakteryzować się przedmiot, aby mógł zostać sfinansowany w VB Leasing?

Tylko przedmioty, które w ogłoszeniach o aukcji są oznaczone formułą "możlwe finansowanie" mogą być przedmiotem finansowania.  Ponadto przedmiot, którego zakup może zostać sfinansowany w VB Leasing, musi być sprawny i kompletny, czyli w dobrym stanie technicznym. Nie może być starszy niż 8-10 lat (łącznie z planowanym okresem trwania umowy leasingu) Nie może być  przedmiotem zastawu. Pojazd nadający się do finansowania powinien posiadać: oryginał dowodu rejestracyjnego, 2 kluczyki, komplet tablic rejestracyjnych, aktualne badanie techniczne, aktualne badanie UDT (przeprowadzane dla pojazdów z windą i wózków widłowych) lub TDT (przeprowadzane głównie dla cystern). Przebieg pojazdu nie powinien przekraczać: dla samochodów osobowych – 200 000 km, dla samochodów dostawczych – 350 000 km, dla samochodów ciężarowych – 800 000 km. Przebieg maszyn budowlanych, rolniczych i leśnych nie powinien przekraczać: dla maszyny budowlanych i rolniczych - 10 000 mth, dla maszyn leśnych - 15 000 mth.

Co zrobić, gdy nie znalazłam/łem tu odpowiedzi na swoje pytanie?

Jeśli nie odpowiedzieliśmy na Twoje zapytanie w sekcji „Najczęstsze pytania”, uprzejmie prosimy o kontakt bezpośredni. Wszystkie niezbędne numery telefonów i adres e-mail do Zespołu Sprzedaży Poleasingowej znajdziesz na stronie: aukcje.vbleasing.pl/kontakt